Загрузка..

Власний досвід розмитнення автомобіля з Європи

Обсуждения, связанные с исками, судами, жалобами, гарантией и спорными вопросами к официальным представителям и представительствам Пежо и Ситроен

Власний досвід розмитнення автомобіля з Європи

Сообщение Мах 27 июн 2017, 21:28

Всім привіт,

З місяць тому мені помагали з деякими питаннями на форумі і я обіцяв поділитися власним досвідом розмитнення авто. Купляв і розмитнював авто перший раз тому строго не судіть, але постараюся максимально детально описати все, через шо пройшов. І зразу свого роду дисклеймер - я нічого тут не рекламую, а описую як в мене проходив процес купівлі і розмитнення ;)

Про власний автомобіль мріяв ше з 15ти років, і нарешті допрацювався до того, що зміг собі позволити шось вибрати :) Варіант купляти в Україні відпав відразу, так, як всім відомі 90% нашого Б/В ринку + хотілося пригод, тому було вирішено їхати в Німеччину :)

Думаю, всім відомо, що автомобіль повинен бути від 2010 року виготовлення і євро 5, щоб пройти розмитнення за зниженими акцизними ставками.

Пошуки машини звузив до двох сайтів: mobile.de & autoscout24.de, першому приділяв 80% уваги, але найшов машину на другому :)
З критеріїв пошуку ставив тільки модель, марку (Peugeot 508) і максимальну ціну, передивлявся всі можливі варіанти. Також поставив собі програмку котра моніторить вказані сайти і викидає повідомлення, коли появляється нове авто.

Я їхав в Німеччину надовго, тому дуже не зосереджувався на пошуку автомобілів наперед, а вже орієнтувався на місці.
Автомобіль, який мені сподобався, продавав приватник, з рук, я попросив свою дівчину йому передзвонити і домовитися про зустріч. (якщо купляти в автогендлера, то англійської мови мало б бути достаньо)

Подорожувати по Німеччині досить дорого, авто знаходилося 250км від нас, і за квитки на поїзд в одну сторону (які ми купляли наперед, якщо в той самий день, то буде ще дорожче) заплатили 40 євро, встали в 4й ранку і в 8й вже були біля автомобіля.

Ззовні і всередині все сподобалося, всі недоліки машини німець розказав ще перед моїм оглядом, за скручений пробіг і приховані дефекти в Німеччині кримінальна відповідальність, тому дуже не переживав. Скручувати, звичайно, можуть, особливо автогендлери -турки, тому перевіряти автомобіль все-таки треба.

Переважно цю інформацію надають зразу, але обов’язково поцікавтеся чи є в машини TÜV (техогляд) і HU (Hauptuntersuchung), доки він діє, без цього документу страхівку вам не зроблять. Якщо немає, або термін дії закінчується до планованої дати виїзду за межі ЄС - сміло торгуйтеся з продацем, нехай скидає 200-300 євро, за які ви будете робити техогляд.

Изображение

Коли було вирішено купляти авто – заповнили так званий Kaufvertrag, (купча):
Изображение
(зразок (Muster) ADAC-Kaufvertrag можна знайти в Інтернеті є для купівлі у приватника, як мій варіант, а також для Autohaus/Autoвändler).

В Німеччині написаний від руки і підписаний двома сторонами такий документ цілком має юридичну силу. На цьому етапі вам потрібно буде проконсультуватися з брокером і залежно від марки, моделі і року автомобіля домовитися яку ціну вписувати в купчу. Також в купчі продавець зазначає, чи машина була в аварії unfallfrei, чи стоїть оригінальний мотор, кількість попередніх власників (Anzahl Fahrzeughalter) і що йде в комплекті з машиною (в моєму випадку це були 4 зимові шини з дисками + фаркоп).

Потім нам довірили машину, щоб ми її зняли з реєстрації, досить приємний процес:
Изображение

В ідеалі це має робити власник і покупця це не має цікавити (купляючи машину в автогаузі дилер зі всім допомагає), але в продавця не виходило і він нас попросив вислати йому фотографію документа після реєстрації машини на моє ім’я, щоб можна було припинити дію страхівки.

Для постановки на реєстрацію в німців є державна установа: Kfz-Zulassungsstelle, працює в основному недовго, до 13:30; в великих містах і по окремих днях до 17, але процес дуже простий:

1. Находите найближче відділення (незалежно від міста, де куплялася машина) і їдете туди, паркуєте машину на стоянці, бажано ближче до входу

2. Зразу біля Zulassungsstelle є приміщення, де виготовляють номера, там же ж можна купити страхівку (Schilderei)

Изображение

3. Вам потрібно страхівку на експорт (Ausfuhrversicherung), можна ходити і питатися де дешевше, в моєму випадку страхівка на 30 днів коштувала 150 євро; ще були на 9 днів – 70, на 15 днів – 80, на 60 днів – 520 :)

4. Купляєте страхівку, вам дадуть жовтий + зелений листочки, всі потрібні документи продавець сам попросить; в Німеччині є податок на автомобілі, кошти можуть знімати тільки з німецього рахунку, якшо в вас такого немає, то страхова компанія “залюбки” надасть свій за певну суму, якшо ж маєте, то повідомте продавця і зекономите (в моєму випадку це коштувало 60 євро = податок за місяць + оплата за послуги банківського рахунку страхової компанії. Якщо не помиляюся, то чим коротший термін дії страхівки, тим менша сума)

5. Йдете в Zulassungsstelle, у вас перевірять документи (Kaufvertrag, Ausfuhrversicherung (ті самі 2 листочки), Ausweis/Passport, Fahrzeugbrief, Fahrzeugschein, HU..) і видадуть номерок, якшо черга в Zulassungsstelle велика, то можна спочатку взяти номерок, а потім йти за страхівкою :)

6. Коли загорівся ваш номерок – йдете до вказаного оператора і вас оформлять, зроблять новий маленький бріф (zulassungsbescheinigung teil 1), а також впишуть як наступного власника в великий бріф (zulassungsbescheinigung teil 2)

Изображение

так, як місця в великому бріфі вже не було, то мені видали новий, на фото бріф попереднього власника, який анулювали; червоним виділив дату котра не повинна бути нижча за 2010 рік
Изображение

7. На цьому етапі документи вам ще не віддадуть, отримаєте тільки талончик і карточку

Изображение

8. Йдете з карточкою до автомату і оплачуєте послуги Zulassungsstelle ~ 36 євро

9. З талончиком йдете в магазин, що виготовляє номерні знаки, (Schilderei, переважно там само де і страхівка), даєте продавцю, і за 34 євро (ціна може відрізнятися) вам за 2хв виготовляють номерні знаки

Изображение

Изображение

10. З квитанцією про оплату і транзитними номерними знаками вертаєтеся в Zulassungsstelle, до свого оператора

11. Він передає ваші документи перевіряючому і ви йдете разом звіряти VIN номер автомобіля, після чого вам вручають документи і ви майже готові до подорожі додому.

Я виготовляв червоні транзитні номерні знаки на 9днів ~ 130€; і на 30 днів - 250€, є також жовті, 5ти денні, вони не суттєво , але дешевші

Квитанція з Schilderei (Страхівка, ПДВ за автомобіль + виготовлення номерних знаків)
Изображение

Коли всі документи на руках, і машина зареєстрована на вас – скидаєте фотографії документів брокеру і просите оформити ПДГ, щоб не стояти на кордоні. Брокер оформляє всі потрібні документи за годинку, і від вашого імені потрібно оплатити вказану брокером суму на рахунок митниці в касі банку (реквізити дає брокер). Потім брокер скине вам номер, який потрібно буде сказати на нашій митниці, під час митного оформлення.

Також потрібно оформити експортну декларацію (EX; вроді це то саме, що ще називать SAT) автогендлери переважно допомагають з цими процедурами.
Якщо оформляєтеся на Львівську митницю, наскільки чув це тільки тут так, то потрібно ще сертифікат походження, є 2 варінати : перший, не певний – просити продавця в купчі вказати країну походження (Ursprungsland – Deutschland, Frankreich і тд) другий, який працює – виготовити сертифікат походження в Польщі.

Не зайвим також буде передзвонити в центр сертифікації у вашому місті і записатися на найближчу дату, тому, що черги можуть бути дуже великі, а в вас буде тільки 5 днів, щоб з’явитися на митницю за місцем проживання.

В мене не було EX від продавця, а вписана ним в купчу країна походження не підійшла брокерам, тому треба було їхати в Польщу на фірму Holted, вона знаходиться біля польської митниці в Перемишлі (якщо потрібно - дам контакти)

Изображение

і там за 3 години і 180 злотих виготовили експортну декларацію і сертифікат походження.

Сертифікат походження
Изображение

На виготовлення ЕХ потрібно доручення від продаця, Поляки плювалися, що такого немає, казали писати e-mail продавцю, але якщо їх гарно попросити, то допоможуть вирішити :)

І того, з двома бріфами (великий і малий), купчею, страхівкою, експортною декларацією, сертифікатом походження і з паспортом я поїхав на кордон і став в правий ряд, за фурами.

Стояти було досить цікаво, машин на імпорт було багато, відповідно – багато розмов і 11 годин пройшли майже незамітно :)

Заїхавши на Польську сторону, дуже помаленько проїжджаєте по вазі, шоб митник вас не вернув назад, зі всіма документами йдете до віконечка і вам видають пластикову картку, потім стаєте в чергу за іншими машинами (там вже може бути 2 ряди), в вас забирають бріф і паспорт, машину оглядають, а ви тим часом проходите звичайний паспортний контроль, де вам віддадуть бріф і паспорт. Потім з паспортом, правами, пластиковою карткою і документами на машину йдете в дальнє вікно, де вас знову оформляють і випускають на нашу територію.

В нас на кордоні також нічого особливого, чекаєте своєї черги (також правий ряд), проходите паспортний контроль, машині роблять фотосесію, і йдете в будку, щоб пройти митний контроль (тут у вас спитають номер ПДГ), потім в сусідню будку, де вам зроблять необхідні ксерокопії, щось подописують і поскладають документи, а також нагадають, що ви вже в Україні і папір, як і робота в нас не безкоштовні, а дуже навіть золоті дорогі :evil: і якщо ви все правильно зрозуміли, то побажають щасливої дороги.

Наступного дня їдемо в центр сертифікації, заповніть зразу заяву (дають на місці), а також зробіть копії всіх документів, щоб не бігати по пару раз. Машину оглянуть, мусить бути без видимих пошкоджень і зі всіма працюючими світловими приборами, скажуть заплатити приблизно 1400 грн в касу і наступного дня прийдете за сертифікатом, тут без фото, бо можуть бути різні :)

З сертифікатом на руках – знову дзвонимо брокеру і вам кажуть коли приїхати на митницю. Заїжджаєте на територію митниці (Львівська митниця за стоянку бере 200грн) вам видають папірчик і йдете до брокера, машину знову чекає фотосесія і оформлення (приблизно 4 години). Розраховуєтеся з брокером, після чого вам дають всі необхідні документи, щоб поставити машину на українську реєстрацію в МРЕВ протягом 10ти днів.

Надіюсь, що нічого не опустив і нікого не надурив.. :)
Дякую за увагу, успіхів, і звертайтеся, чим зможу, тим поможу :hi:

P.S. Я купляв машину в приватника, з рук, тому описував все, з чим я зіткнувся, покупка автомобіля в автогаузі може бути набагато легшою в плані оформлення документів
P.P.S Окремо дуже дякую своїй коханій людині котра допомогла мені подолати мовний бар’єр
P.P.P.S Також ми пройшли через продовження терміну дії транзитних номерів (30 + 9 днів) якшо комусь актуально - звертайтеся
Последний раз редактировалось Мах 28 июн 2017, 12:04, всего редактировалось 2 раз(а).
Мах
Прохожий 
Страна: Ukraine (ua)

Вернуться в Юридическая практика и вопросы связанные с PSA